fbpx

PWG Aréna stavia základy pre kvalitný a moderný hokej

PWG Aréna stavia základy pre kvalitný a moderný hokej

Štadión poskytuje priestor pre všetkých nadšencov ľadových športov už od tých najmenších.

PREŠOV. Hokejová tréningová hala PWG Aréna oslávi začiatkom novembra svoje prvé narodeniny. Celoročne poskytuje priestor pre športové aktivity širokej verejnosti, ako aj špecializovaným športovcom so zameraním na ľadové športy. Popri svojej činnosti založili hokejovú akadémiu Slávia Prešov s ambíciou stať sa významným klubom s kvalitnou a modernou prípravou pre profesionálny hokej. Plánovaná je aj stredoškolská hokejová akadémia, ktorá bude prvá svojho druhu na Slovensku.

Jedinečná hala

V týchto dňoch oslavuje PWG Aréna svoje prvé narodeniny. PWG Aréna s pracovným názvom tréningová zimná športová hala vyrástla na zelenej lúke v areáli Spojenej školy Ľudmily Podjavorinskej na sídlisku Sekčov v Prešove. PWG Aréna je združenou investíciou Prešovského samosprávneho kraja, štátu a spoločnosti KEN – EX, spol. s r. o. Jej výstavba trvala rekordne krátky čas 5 mesiacov.

Hala je postavená s najmodernejšími technológiami nepriameho chladenia, ktoré využíva na vykurovanie, ohrev podložia, ohrev vody a vysušovanie vzduchu, odpadové teplo, ktoré vzniká pri chladení, zároveň je šetrná k životnému prostrediu. S odpadovým teplom sa predkuruje aj budova školy. Aréna má 3 klimatizované šatne v objekte a ďalšie 3 šatne slúžiace pre Hokejovú akadémiu sú v susediacej budove školy. O úpravu ľadu v aréne sa stará najmodernejšia elektrická rolba Engo.